Oscar-díjak 2005: a nyertesek és a jelöltek teljes listája

A nyertesek neve vastagon szedve
Legjobb film
Aviátor
Én, Pán Péter
Million Dollar Baby
Ray
Kerülőutak


Legjobb férfi főszereplő
Don Cheadle (Hotel Rwanda)
Johnny Depp (Én, Pán Péter)
Leonardo DiCaprio (Aviátor)
Clint Eastwood (Million Dollar Baby)
Jamie Foxx (Ray)


Legjobb női főszereplő
Annette Bening (Csodálatos Júlia)
Catalina Sandino Moreno (Maria Full of Grace)
Imelda Staunton (Vera Drake)
Hilary Swank (Million Dollar Baby)
Kate Winslet (Egy makulátlan elme örök ragyogása)


Legjobb férfi mellékszereplő
Alan Alda (Aviátor)
Thomas Haden Church (Kerülőutak)
Jamie Foxx (Collateral)
Morgan Freeman (Million Dollar Baby)
Clive Owen (Közelebb)


Legjobb női mellékszereplő
Cate Blanchett (Aviátor)
Laura Linney (Kinsey)
Virginia Madsen (Kerülőutak)
Sophie Okonedo (Hotel Rwanda)
Natalie Portman (Közelebb)


Legjobb rendező
Clint Eastwood (Million Dollar Baby)
Taylor Hackford (Ray)
Mike Leigh (Vera Drake)
Alexander Payne (Kerülőutak)
Martin Scorsese (Aviátor)


Legjobb eredeti forgatókönyv
Aviátor (John Logan)
Egy makulátlan elme örök ragyogása (Charlie Kaufman, Michel Gondry, Pierre Bismuth)
Hotel Rwanda (Terry George, Keir Pearson)
A Hihetetlen család (Brad Bird)
Vera Drake (Mike Leigh)


Legjobb adaptált forgatókönyv
Befor Sunset (Richard Linklater, Kim Krizan, Julie Delpy, Ethan Hawke)
Én, Pán Péter (David Magee)
Million Dollar Baby (Paul Haggis)
Che Guevara: A motoros naplója (Jose Rivera)
Kerülőutak (Alexander Payne, Jim Taylor)


Legjobb operatőr
Robert Richardson (Aviátor)
Xiaoding Zhao (Repülő Tőrök Háza)
Caleb Deschanel (A passió)
John Mathieson (Az operaház fantomja)
Bruno Delbonnel (Hosszú jegyesség)


Legjobb vágás
Aviátor (Thelma Schoonmaker)
Collateral (Jim Miller, Paul Rubell)
Én, Pán Péter (Matt Chesse)
Million Dollar Baby (Joel Cox)
Ray (Paul Hirsch)


Legjobb látványterv
Aviátor (Dante Ferretti, Francesca LoSchiavo)
Én, Pán Péter (Gemma Jackson, Trisha Edwards)
Lemony Snicket - A balszerencse áradása (Rick Heinrichs, Cheryl Carasik)
Az operaház fantomja (Anthony Pratt, Celia Bobak)
Hosszú jegyesség (Aline Bonetto)


Legjobb kosztüm
Aviátor (Sandy Powell)
Én, Pán Péter (Alexandra Byrne)
Lemony Snicket - A balszerencse áradása (Colleen Atwood)
Ray (Sharen Davis)
Trója (Bob Ringwood)


Legjobb filmzene
Én, Pán Péter (Jan A.P. Kaczmarek)
Harry Potter és az azkabani fogoly (John Williams)
Lemony Snicket - A balszerencse áradása (Thomas Newman)
A passió (John Debney)
A falu (James Newton Howard)


Legjobb betétdal
Kóristák - Look To Your Path (Vois Sur Ton Chemin) (Bruno Coulais, Christophe Barratier)
Che Guevara: A motoros naplója - Al Otro Lado Del Río (Jorge Drexler)
Az operaház fantomja - Learn To Be Lonely (Andrew Lloyd Webber, Charles Hart)
Polar Expressz - Believe (Glen Ballard, Alan Silvestri)
Shrek 2. - Accidentally In Love (David Bryson, Adam Duritz, David Immerglück, Matthew Malley, Dan Vickrey, Charles Gillingham, Jim Bogios)


Legjobb maszk
Lemony Snicket - A balszerencse áradása (Valli O'Reilly, Bill Corso)
A passió (Keith VanderLaan, Christien Tinsley)
Belső tenger (Jo Allen, Manolo García)


Legjobb hang
Aviátor (Tom Fleischman, Petur Hliddal)
A Hihetetlen család (Randy Thom, Gary Rizzo, Doc Kane)
Polar Expressz (William B. Kaplan, Randy Thom, Tom Johnson, Dennis S. Sands)
Ray (Scott Millan, Greg Orloff, Bob Beemer, Steve Cantamessa)
Pókember 2. (Kevin O'Connell, Greg P. Russell, Jeffrey J. Haboush, Joseph Geisinger)


Legjobb hangvágás
A Hihetetlen család (Michael Silvers, Randy Thom)
Polar Expressz (Randy Thom, Dennis Leonard)
Pókember 2. (Paul N.J. Ottosson)


Legjobb vizuális effektek
Harry Potter és az azkabani fogoly (Tim Burke, Roger Guyett, Bill George, John Richardson)
Én, a robot (John Nelson, Andy Jones, Erik Nash, Joe Letteri)
Pókember 2. (John Dykstra, Scott Stokdyk, Anthony LaMolinara, John Frazier)


Legjobb animációs film
A Hihetetlen család (Brad Bird)
Shrek 2. (Andrew Adamson)
Cápamese (Bill Damaschke)


Legjobb külföldi film
Kóristák (Christophe Barratier, Franciaország)
A bukás - Hitler utolsó napjai (Oliver Hirschbiegel, Németország)
A belső tenger (Alejandro Amenábar, Spanyolország)
Sa som i himmelen (Kay Pollak, Svédország)
Yesterday (Darrell Roodt, Dél-afrikai Köztársaság)


Legjobb dokumentumfilm
Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids (Zana Briski, Ross Kauffman)
A pityergő teve története (Luigi Falorni, Byambasuren Davaa)
Super Size Me (Morgan Spurlock)
Tupac: Resurrection (Karolyn Ali, Lauren Lazin)
Twist of Faith (Eddie Schmidt, Kirby Dick)


Legjobb rövid dokumentumfilm
Autism Is a World (Gerardine Wurzburg)
The Children of Leningradsky (Hanna Polak, Andrzej Celinski)
Hardwood (Erin Faith Young, Hubert Davis)
Mighty Times: The Children's March (Robert Hudson, Robert Houston)
Sister Rose's Passion (Oren Jacoby, Steve Kalafer)


Legjobb animációs rövidfilm
Birthday Boy (Sejong Park, Andrew Gregory)
Gopher Broke (Jeff Fowler, Tim Miller)
Guard Dog (Bill Plympton)
Lorenzo (Mike Gabriel, Baker Bloodworth)
Ryan (Chris Landreth)


Legjobb rövidfilm
Everything in This Country Must (Gary McKendry)
Little Terrorist (Ashvin Kumar)
7:35 de la manana (Nacho Vigalondo)
Two Cars, One Night (Taika Cohen, Ainsley Gardiner)
Wasp (Andrea Arnold)


Életműdíj
Sidney Lumet




(imdb)
2005.02.27
|


Film premierek

Demóna: A sötétség úrnője

amerikai családi film, 118 perc, 2019

Demóna: A sötétség úrnője

amerikai családi film, 118 perc, 2019

Zombieland - A második lövés

amerikai horror-vígjáték, 99 perc, 2019

Álomnagyi

belga-francia vígjáték, 99 perc, 2019

A lelőhely

amerikai-kanadai sci-fi, 100 perc, 2018
Játék
Roger Waters nagy sikerű 2017-18-as US + THEM világturnéjának amszterdami állomásán rögzített koncertfilm a világpremierrel egy időben, 2019 októberében, limitált vetítéssorozatban érkezik a hazai filmszínházakba.
Filmek a TV-ben
H
14
K
15
Sze
16
Cs
17
20:30
Fanny
francia filmdráma, 2013
20:30
Bomb City
amerikai krimi, 2017 (feliratos)
21:00
A faun labirintusa
amerikai-spanyol-mexikói fantasy, 2006
21:00
Vasember 2.
amerikai kalandfilm, 2010
21:00
A Macskanő
amerikai kalandfilm, 2004
Pénteken és szombaton egy utolsó terezés a Rákóczi téren. Hajgumikészítés, kávéházi beszélgetés, reggelizés NEMAcsarnokban, lazulás, kóruszene. Nézz ki és örülj. #rakocziter #rakocziterezes #csikszerda #lazulosprogram #szomszedolosprogram
Copyright © 2019 Minnetonka Lapkiadó Kft.